Menu
Bu yılın başında güzel bir dönüm noktasından geçip bir sıfırlı yaşa merhaba dedim...
 
Çıktığım merdivenlerdeki ta dibe düşüşlerim, yılmadan yeniden basamakları çıkışlarım...
Tabiki “pişmanlıklarım” ve “ohhh iyiki yapmışlıklarım”...

Geçmişimi, önümde kaç tane olduğunu bilmediğim yıllarıma taşımak niyetinde değilim. Sadece duvarıma “akıl yaşı taşları” yerleştirdim. Lazım olunca bakıyorum, hangi dersleri zamanında almışım, aman yine yapmayayım diye...
 
Bu noktada en büyük öğrendiğim şeyler şöyle;
 
** İNSANIN SAHİP EN DEĞERLİ HAZİNESİ SAĞLIKTIR...
Sadece kendi sağlığı değil, etrafının da sağlığı...
Malum insanın parmağına iğne batsa canı orada atıyor. Bu nedenle sağlığımıza dikkat etmeliyiz.
 
** İLLA BİR MAŞGULİYET...
Tamam beden sağlığı önemli ama ruh sağlığı da en az vücudumuz kadar önemli. Aklı, ruhu dinç tutmak için mutlaka meşgul etmek  lazım, yoksa boş kafayı şeytanın atölyesi haline getiririz mazzallah smiley
Mesela örgü örebilir insan, kitap okuyabilir, resim yapabilir, yeni hobiler edinebilir. Ben nakış kursuna gitmeyi planlıyorum.
 
** ÖNCE BEN...
Ben iyi olacağım ki etrafıma da iyi olabileyim. Mesela ben hep anneme “Aman anne kendine ben ve kız kardeşim Nilgün için iyi bak” diyorum. Yani annem kendine biz kızları için iyi bakmak zorunda, ben de kendi çocuklarım için kendime iyi bakmak zorundayım. İşte bu nedenle önce ben. Bir keresinde basit bir omuz için MR çektirirken oğlum Dağhan’ın yüzündeki endişe ifadesi yüzünden buna karar verdim. Eğer çocuklarımı seviyorsam onları endişelendirmemek için kendime iyi bakmalıyım.
 
 
** KALİTELİ ZAMAN DİLİMLERİ SATIN ALMAK...
İnsan bir noktadan sonra çok yemek yemiyor, incik boncuğa doyuyor, eldeki paranın benim yaşlarıma alabileceği en güzel şey kaliteli, keyifli zaman dilimleridir.
 
 
** İSTEMEDİĞİM HİÇ BİR ŞEYİ YAPMAYACAĞIM...
Tabii ilk gençlikte istemeden, mecburiyetten bir dolu şeyi yapmak zorunda kalıyoruz ama artık yapmıyorum, hatta yapabilecekken yapmıyorum.
 
Şimdilik bu kadar...
 
Bundan sonraki akıllar bir sonraki yazıda...
Kapat